Головна     Галерея     Новини, події     ЗМІ (посилання)     Статті     Біографія     Відгуки     Контакти   


    НОВИНИ, АНОНСИ

ДВА ВСЕСВІТИ

... Коли на рідній землі панує хаос, він втікає від його руйнівних енергій до землі, в основі якої закладено любов, мирність, животворіння, прадавня мудрість - до Індії. І там продовжує творити свої картини.

Заслужений художник України, лауреат кількох премій, Юрій Камишний - художник, у класичній манері живопису якого оспівана багата барвами природа України, її старовина, особливо українські хати під солом'яними стріхами, соняхи, квітучі яблуневі садки, лелечий Поліський край, через які зримо проглядають одвічні мрії простих людей, подеколи народні повір'я, чаклунські зваби, паралельний світ малих сусідів, а загалом - величезний пласт усієї народної культури України.

Декілька років тому Юрій Камишний, затятий мандрівник, що вже об'їздив мало не всю Європу, Близький Схід, уперше побував в Індії. І закохався на все життя у її надзвичайний народ, його велике й ніжне серце. Так буває, коли вібраційно збігаються енергії людини і того місця, до якого невипадково прикипіло її серце.

Відтоді чверть кожного року Юрій віддає цій чарівній, дивовижній країні. Щозими, взявши із собою етюдник і лише найнеобхідніше, що може вміститися у 22 кг багажу, художник летить у Делі. А далі - у найглухіші куточки Південної Індії. Там живе серед найпростішого, найбіднішого населення і в спілкуванні з ним творить свої шедеври, на яких його Індія чимось дуже нагадує Україну. Не пейзажами чи храмами, а тією природною атмосферою доброзичливості, любові, щиросердості, яка, попри місцеві негативи, превалює в цій красивій країні. Уникаючи оселятись у великих містах чи на відомих курортах, Камишний схоплює у зображенні на своїх полотнах найцінніше, що дарує історія й природа цієї землі, архетип простих людей та їхні взаємини.

Ось і зараз Юрій перебуває в Індії, отримує наснагу для розвитку своєї творчості.

Між тим 7 лютого в Київському музеї Лесі Ураїнки, що на вул. Саксаганського, розпочнеться експозиція картин художника, у якій буде поєднано мостами його любові полотна з українською й індійською тематикою. Оскільки виставка триватиме майже до кінця березня, її зможуть відвідати всі охочі.


Леся Олексенко
Член Національної спілки журналістів України


07 лютого 2014


Юрій Камишний живе і працює в м.Житомирі (Україна).
Член Національної спілки художників України, лауреат премії Лесі Українки.
З 2008р. - Заслужений художник України.

В малюнках Юрія Камишного дихає життя вічної і прекрасної батьківської землі - в осінній журбі, в літніх мрійливих замальовках, в простих і буденних на перший погляд сюжетах. Художник животворить і трепетно передає нам свою любов до всього, що нас оточує...

Загалом, творчість Ю.Камишного не обтяжена офіційним пафосом, навпаки, вона щира і людяна, в міру насмішлива, зовсім трохи скорботна і найбільше - філософська. Картини, до яких хочеться повертатися - це саме картини Юрія Камишного.

Роботи Юрія Камишного експонуються на виставках, чимало з них знаходяться у приватних колекціях.