Головна     Галерея     Новини, події     ЗМІ (посилання)     Статті     Біографія     Відгуки     Контакти   


    Статті / повернутися

Мости любові художника Юрія Камишного

На початку лютого в київському музеї Лесі Ураїнки, що на Саксаганського, відкрито експозицію картин заслуженого художника України Юрія Камишного. Це - своєрідні мости любові: полотна з українською й індійською тематикою. Оскільки виставка триватиме майже до кінця березня, її зможуть відвідати всі охочі.

... Коли на рідній землі панує хаос, він втікає від його руйнівних енергій до землі, в основі якої закладено любов, мирність, животворіння, прадавня мудрість - до Індії. І там продовжує творити свої картини.

Заслужений художник України, лауреат кількох премій, Юрій Камишний - художник, у класичній манері живопису якого оспівана багата барвами природа України, її старовина, особливо українські хати під солом'яними стріхами, соняхи, квітучі яблуневі садки, лелечий Поліський край, через які зримо проглядають одвічні мрії простих людей, подеколи народні повір'я, чаклунські зваби, паралельний світ малих сусідів, а загалом - величезний пласт усієї народної культури України.Декілька років тому Юрій Камишний, затятий мандрівник, що вже об'їздив мало не всю Європу, Близький Схід, уперше побував в Індії. І закохався на все життя у її надзвичайний народ, його велике й ніжне серце. Так буває, коли вібраційно збігаються енергії людини і того місця, до якого невипадково прикипіло її серце.Відтоді чверть кожного року Юрій віддає цій чарівній, дивовижній країні. Щозими, взявши із собою етюдник і лише найнеобхідніше, що може вміститися у 22 кг багажу, художник летить у Делі. А далі - у найглухіші куточки Південної Індії. Там живе серед найпростішого, найбіднішого населення і в спілкуванні з ним творить свої шедеври, на яких його Індія чимось дуже нагадує Україну. Не пейзажами чи храмами, а тією природною атмосферою доброзичливості, любові, щиросердості, яка, попри місцеві негативи, превалює в цій красивій країні. Уникаючи оселятись у великих містах чи на відомих курортах, Камишний схоплює у зображенні на своїх полотнах найцінніше, що дарує історія й природа цієї землі, архетип простих людей та їхні взаємини.
Ось і зараз Юрій перебуває в Індії, отримує наснагу для розвитку своєї творчості.

Леся Олексенко http://uaculture.com/uk/publications/92Першоджерело:
uaculture.com/uk/publications/92

розміщено: 13 лютого 2014